A konferencia kiemelt témái lesznek a fogyasztóvédelmi és reklámjogi aktualitások, avagy hogyan kerüljük el a rekord-bírságokat. Nagy Andrea Magdolna két előadással készül:
11:00 – 11:30 A sávos kötelező jótállás kihívásai és költségei
Hónapok óta sajtótéma a kötelező jótállás. Nem véletlenül, hiszen 2021 január elsejével drasztikusan átalakult a szabályozás, amit az érintett iparágaknak nem csak azért érdemes jól ismerni, hogy a potenciális bírságokat a kiskerek elkerülhessék, de a szabályozásnak a forgalmazói láncra „továbbgyűrűző” kihatásait is lássák, optimalizálhassák a szereplők. A kötelezó jótállás szabályait megállapító 151/2003-as Kormányrendelet ráadásul tartalmaz ellentmondásos és hiányos rendelkezéseket is, mely körülmény már önmagában megnehezíti a módosítások gyakorlatban történő megvalósítását. Praktikus és célirányos tanácsokkal segítem majd az érdeklődőket a felkészülésben!
13:10 – 13:40 Fogyasztóvédelmi és reklámjogi aktualitások, avagy hogyan kerüljük el a rekord-bírságokat
Bár a booking.com-ot üzemeltető vállalat nem nagyon régen 2,5 milliárd Ft rekord bírságot kapott, amiért többek között alaptalanul megsürgette a szobafoglalásokat intéző fogyasztókat, mégsem elég éberek a reklámozók és webshopot üzemeltetők: újra és újra előfordul, hogy egyes cégek a fogyasztókkal szemben megtévesztő, vagy ún. agresszív kereskedelmi gyakorlatokat tanúsítanak – ahogyan például a GVH aktuális sajtótájékoztatóiból is látszik, legutóbb pl. 100 millió Ft bírságot kapott egy vállalkozás, mert megsürgette a vásárlóit hangzatos, de alaptalan szlogenekkel, melyek a raktárkészletek gyors fogyásáról szóltak. Rádásul akciózni sem érdemes úgy, hogy korábban nem létezett magasabb ár, és sorolhatnám a tipikus „öreg hibákat”, amikért komoly szankciók járhatnak. Az előadásomban sorra veszem a bírságok elkerüléséhez nélkülözhetetlen alap-követelményeket.
Regisztrálni a szervező IIR honlapján keresztül tudnak:
https://www.iir-hungary.hu/rendezvenyek/rendezveny-tipus/trening.html?task=view_event&id=752